FORGOT YOUR DETAILS?

Металочерепиця

/ / Новини, Новинки
металлочерепица цена Киев

Металочерепиця: все, що необхідно знати, перед тим, як купити металочерепицю.

Як вибрати дешевий, але якісний варіант для вашої покрівлі?

Даний покрівельний матеріал виготовляється з листового металу – тонколистової сталі. Профілювання листа відбувається методом тиску без участі температурних режимів. Поверхня даного матеріалу покривається захисним шаром з полімерів. Зовнішня схожість з керамічною черепицею, використання в різних кліматичних умовах роблять її одним з найбільш популярних покрівельних матеріалів на сьогоднішній день, а ціна – робить найдешевшої і популярною для України.

Застосування

металочерепиця ціна Київ

Доцільно використання даного матеріалу тільки для скатних покрівель, кут нахилу при цьому повинен складати не менше 14 °. Використання рекомендується в неагресивному та слабоагресивному середовищі з сезонним коливанням температур від -50 до +50 ° С. При експлуатації металевої черепиці в якості покрівельного матеріалу в умовах впливу помірно агресивного середовища, слід використовувати цей матеріал з якісним покриттям. Монтаж в цьому випадку потрібно здійснювати із застосуванням заходів захисту в місцях зрізів і кріплень. В якості заходів захисту можуть виступати фарбування і використання саморізів з прокладками із неопрену. Орієнтовні ціни на монтаж можна подивитися тут.

Історія виникнення

На початку 80-х років минулого століття на ринку покрівельних матеріалів компанія Rannila представила покрівельний матеріал з профільованого сталевого листа, який був стилізований під черепицю. Якісні зовнішні і технічні характеристики, невисока вартість і зручність в монтажі дали можливість для розвитку цього напрямку. Популярність у середовищі будівельників і архітекторів привела до її підвищення попиту у кінцевого споживача. В Україні цей покрівельний матеріал з’явився до початку 90-х років і міцно зайняв свої позиції на ринку будматеріалів.

Технологія виробництва металочерепиці

металочерепиця ціна Київ

Виготовлення засноване на холодній прокатці рулонного матеріалу – тонколистового металу. Товщина прокату в цьому випадку становить 0,4-0,5 мм. Захисне покриття з полімерів надає їй необхідний колір і структуру, дозволяє зберегти стійкість до УФ вигоряння.

Профілювання листа для додання йому необхідної форми, відбувається за допомогою спеціальних автоматичних ліній, в які входить система профілювальних роликів, які надають профілю хвилеподібний вигляд, і апаратів холодного штампування, які формують поперечну хвилю, що надає листу вид черепичного покриття. Після прокатки лист піддається порізці на листи необхідного розміру, а потім упаковується в пачки для зберігання і транспортування. Класифікація її відбувається по її профілю. Основою класифікації виступає гофра, тобто висота хвилі і відстань між сусідніми хвилями. Саме параметри гофри визначають привабливість даху для кінцевого споживача, а також виступають важливим параметром для визначення виду монтажу. Варто врахувати, що крім листового покрівельного матеріалу, застосовується вона і окремими фрагментами, тобто «черепичками». Однак цей вид покриття досить складний у виробництві і як правило коштує дорожче. Тому великим попитом користується саме листовий покрівельний матеріал.

Технічні характеристики

Металочерепиця по праву вважається дуже легким покрівельним матеріалом. Для порівняння, питома вага складає близько 5 кг на 1 м2, в той же час питома вага шиферу 10-15 кг/м2, вага керамічної черепиці 38-40 кг/м2. Саме легковагість дозволяє значно знизити навантаження, а значить і вартість кроквяної системи і всього будинку. Вимоги до навантаження і оснащенні будинку при використанні важких покрівельних матеріалів стають не настільки критичними при використанні легковагій металевій черепиці.

Технічні характеристики і показники якості та довговічності залежать від вихідних матеріалів при виготовленні. Металева черепиця зі сталі більш міцна, а на основі алюмінієвого та мідного прокату має більш високу стійкість до корозії і має значно більший термін служби за рахунок довговічності – близько сотні років і більше.

Металева черепиця на будь-якій основі являє собою багатошаровий матеріал. Основою може служити сталевий прокат з низьковуглецевої сталі з покриттям з цинку. Надалі вихідний матеріал покривається захисним шаром з полімерів. Найбільш поширеним матеріалом для покриття вихідного матеріалу вважаються:

 • поліестер (РЕ 25-30 мкм)
 • і поліестер матовий (РEMA 35 мікрон завтовшки).

металочерепиця ціна КиївОсновне призначення покриття – надання колорирования необхідного відтінку, збереження кольору і захист основи від корозії. При виборі полімеру для покриття основним критерієм придатності служить його гнучкість і стійкість до деформацій.
Технічні характеристики, що впливають на якість:

 1. Основа вихідного матеріалу.
 2. Якість і вид покриття з метою захисту основи від корозії
 3. Вид і якість захисно-декоративного полімеру для покриття.

Всі перераховані вище характеристики є основними для визначення міцності та зносостійкості.

Металопрокат для виготовлення профільованого листа

В якості основи для виготовлення використовується металопрокат товщиною 0,38-0,70 мм. При цьому оптимальною товщиною листа вважається лист 0,45-0,50 мм. Більш щільна основа може значно погіршити покрівельний матеріал, а більш тонкий прокат може надати ризик деформації при монтажних роботах. Що в цілому веде до зниження функціональних особливостей.

Захисне покриття

Металопокриття при виробництві можна класифікувати за такими ознаками. Для червоного кольору і відтінків:

 • Алюмоцинковим;
 • Цинкове;
 • Алюмокремнієвим.

Для виробництва матеріалів інших кольорів використовується, як правило, железоцінковое і інші види покриття.

Підвищення стійкості до корозії досягається використанням захисного покриття, що містить цинк в кількості 95-275 г / м2. Сучасні технології дозволяють в якості захисного покриття використовувати сплави цинку з іншими металами: алюмінієм, залізом і іншими легуючими елементами. Використання сучасних видів покриття дозволяє домогтися якісних характеристик при меншій товщині покриття.

Використання полімерів в якості захисно-декоративного покриття

металочерепиця ціна Київ

Декоративне покриття несе в собі не тільки декоративну, але і захисну функції. Основними видами полімерного покриття можна вважати:

 1. Поліефірні покриття;
 2. Покриття з поліуретану або пурала;
 3. Полівінілдефторідние покриття;
 4. Покриття з акрілатів;
 5. Пластизолеве покриття.

Вибір покриття з полімерів продиктований умовами експлуатації матеріалу. Так, при експлуатації у середньостатистичному міському середовищі універсальним покриттям визнано покриття з поліестеру 25-30 мкм завтовшки. За умови розташування поблизу об’єкта агресивних чинників, в тому числі і заводських труб з викидами в атмосферу відпрацьованих речовин бажано використовувати полімерне покриття товщиною 200 мкм.

Розглянемо варіанти покриття з урахуванням особливостей впливу зовнішнього середовища:

 • На основі поліуретанів. Ці покриття мають підвищену стійкість до впливу ультрафіолету, механічного зносу, а також до корозії.
 • Покриття на основі полівінілдефториду стійкі до впливу ультрафіолетового випромінювання і до корозії, проте, менш стійкі до механічного зносу.
 • Полівінілхлоридні покриття володіють високою міцністю до виникнення корозії, проте значно поступаються іншим полімерам за іншими показниками.

Приклади кольорів металочерепиці

металочерепиця ціна Київ

На сучасному ринку будівельних і покрівельних матеріалів в чистому вигляді покриття з полімерів не використовуються. Розробники, як правило, використовують сополімери і їх складні комбінації, однак формулу і склад покриття не розголошують, даючи покриттям брендові назви.

Завдяки технічному розвитку полімерні покриття на сьогоднішній день можуть мати різноманітну текстуру, надаючи поверхні ефект матовості, тиснення або глянцю. Кольорова гамма також досить різноманітна, що дає кінцевому споживачу широкі можливості вибору покрівельного матеріалу за своїми запитами.

Види покриття з полімерів в захисно-декоративних цілях

Покриття з полімерів при виготовленні може мати різну фактуру, що додає різноманітність зовнішньому вигляду вироба. Залежно від використовуваного в якості покриття полімеру може варіюватися товщина самого покриття, що безпосередньо позначається на показниках довговічності і зносостійкості цього покрівельного полотна. Сьогодні на ринку можна виділити найпоширеніші покриття з полімерів:

 1. Глянсове полімерне покриття (РЕ);
 2. Purex;
 3. Мат дрібнозернистої фракції (РЕМА);
 4. Крупнозернистий мат;
 5. Pural matt (PUMA).

Технічні характеристики пожежної безпеки

Будь-яка металочерепиця з полімерним покриттям класифікується за такими показниками пожежної небезпеки:

 • Горючість – Г1
 • Займистість – В1
 • Ймовірність розповсюдження вогню по поверхні матеріалу – РП1
 • Додатковими показниками пожежонебезпеки для полімерних покриттів можуть служити теплота згоряння, індекс поширення вогню і група горючості.

Класифікація

металочерепиця ціна Київ

Металочерепиця класифікуються за певними ознаками в групи, які мають відповідні позначення.

За видами вихідного матеріалу і захисного металопокриття:

 • Тонколистовий оцинкований металопрокат (О)
 • Холодно і гарячекатаний тонколистовий металопрокат з оцинкуванням гарячим методом з покриттям органічним способом (ЛКПЦ)
 • Тонколистовий прокат з покриттям з алюмокремнія (АЦ)
 • Холоднокатаний тонколистовий прокат з покриттям цинком електролітичним способом (ЕОЦП)
 • Листовий металопрокат зі сплаву цинку (ТЦ)

За видами покриття в захисно-декоративних цілях:

 • Без відповідного покриття (літерного позначення немає)
 • З лакофарбовим покриттям в декоративно-захисних цілях (Лк)
 • Металочерепиця з полімерним покриттям
 • З покриттям з пластизола (PVC)
 • З полиестровим покриттям (PE)
 • З покриттям з полівінілдефторіда (PVDF) або акрилу (АК)

Класифікація за способом нанесення покриття в захисно-декоративних цілях:

 • По лицьовій поверхні, тобто одностороннє (с)
 • Двостороннє по зворотному і лицьової гранях (Д)

Класифікація за типами профілю:

У практиці прийнято позначати в буквеному вигляді за профілем, параметрам ширини і довжини листа в міліметрах, а так само по товщині вихідного матеріалу в мм, по вигляду, кольору покриття і методам його нанесення.

Переваги та недоліки металочерепиці

Як і будь-який інший покрівельний матеріал, металочерепиця має свої переваги і недоліки.

До переваг можна сміливо віднести наступні фактори:

 • Легка вага в порівнянні з іншими покрівельними матеріалами. Зниження навантаження на несучі стіни і кроквяну систему дозволяє значно знизити вартість будівництва будівлі.
 • Довговічність і міцність матеріалу.
 • Екологічна безпека в експлуатації покрівлі.
 • Відносна простота ремонту і проведення монтажних робіт
 • Широкий вибір колірних рішень і варіантів профілю на ринку будматеріалів.
 • Відсутність необхідності в окремих випадках демонтажу старого покрівельного покриття при влаштуванні покрівлі з металочерепиці. У разі використання м’яких рулонних покрівельних матеріалів, пристрій покрівлі з можна робити прямо поверх старого покриття по латах. Детальніше про цю технологію можна прочитати тут.
 • Низька вартість проведення монтажних робіт.
 • Можливість проведення робіт по монтажу при низьких і мінусових температурах.

Металочерепиця також має і свої недоліки, до яких можна віднести:

 1. Потреба в пристрої звукоізоляції в цілях запобігання додаткового шуму в результаті атмосферних явищ – дощу, поривів вітру і т.д. Тут ви можете детально вивчити те, як зменшити шум металочерепиці
 2. Потреба додаткового пристрою теплоізоляції і водовідводів за рахунок недоліків в технічних характеристиках.
 3. У випадках пристрою покрівель складних конструкцій, витрата матеріалу значно збільшується.
 4. Особлива увага до ділянок з пошкодженим захисним шаром, так як це може служити причиною появи корозії.
 5. Необхідність використання в ході монтажних робіт спеціального інструменту, додаткового захисту матеріалу в місцях зрізів і отворів з кріпленнями. А так же необхідність додаткового контролю кріпильного матеріалу, тобто саморізів.

Подивіться відео з досвідом експлуатації в найсуворіших умовах:

Шумоізоляція покрівлі з металевої черепиціметалочерепиця ціна Київ

Досить важливим критерієм при виборі матеріалу для влаштування покрівлі служить його шумоізоляція. Для підвищення якості шумоізоляції, покрівля потребує додаткових маніпуляцій і правильного проведення монтажних робіт. Основними причинами скарг на низьку звукоізоляцію можуть бути стандартні помилки при влаштуванні покрівлі. За умови грамотного підходу, використання обрещітки зі складових одного типорозміру, при влаштуванні звукоізоляційного шару і відсутності економії на кріпильному матеріалі, шум покрівлі в результаті погодних умов можна звести до мінімуму.

Ціна

Так як ми бачимо постійні стрибки курсів валют, то і відповідно постійно змінюються ціни на даний матеріал, оскільки він заводиться з-за кордону. Наша компанія намагається завжди оновлювати ціни на сайті https://050.6597919.net і підтримувати їх актуальність.

Ціна формується з декількох показників:

 1. Це звичайно ж товщина сталі – чим тонше, тим дешевше. (0,38мм-0,50 мм)
 2. Кількість цинку на 1м кв. (Від 60 до 275гр / м2)
 3. Виробник: Фінляндія, Німеччина, Польща, Італія, Словаччина, Україна, Китай і т.д.
 4. Висота профілю (хвилі). Чим вище, тим більше використовується матеріалу, а отже піднімається ціна.
 5. Накрутка виконроба. Рекомендуємо купувати у нас безпосередньо за оптовими цінами зі знижкою до -30%.

Купити металочерепицю

Про те з чого почати, для того, щоб купити цей матеріал ми писали на головній сторінці сайту. А де купити описали в цій статті. Але ви також можете переглянути всі актуальні ціни в правій колонці сторінки.

TOP