FORGOT YOUR DETAILS?

Догляд за дахом з металочерепиці

/ / Новини, Новинки
догляд за дахом

Догляд за дахом з металочерепиці

Однім з найпопулярніших покрівельних матеріалів в наш час є металочерепиця. Вона проста в експлуатації, має малу вагу і не вимагає великих фінансових витрат. Але недостатньо просто укласти металочерепицю на дах, за нею необхідно ще й доглядати. Розглянемо, який потрібен догляд за дахом з металочерепиці.
При правильному догляді покрівля з металочерепиці збереже всі свої експлуатаційні характеристики і гідності досить тривалий час.

Нагадаємо, що таке металочерепиця і з чого вона складається.

Складається металочерепиця з тонколистової сталі, покритої шаром цинку. Цинк наноситься методом гарячого цинкування і служить для захисту металу від корозії. Далі наноситься пасивуючий шар, грунтовка і полімерне покриття. Полімер захищає виріб від механічних пошкоджень, ультрафіолетового випромінювання і несприятливих природних явищ.

Облаштування покрівельного пирога металочерепиці
Більш докладно про те, що таке металочерепиця? І чим вона відрізняється від інших покрівельних матеріалів? Можете почитати в цій статті.
Укладається металочерепиця на кроквяну систему, яка може бути виготовлена ​​з дерева або металу. Після укладання покрівельного матеріалу, його слід ретельно перевірити на наявність подряпин і пошкоджень. Адже вчасно не виявлена ​​подряпина в подальшому може призвести до корозії металу і утворення іржі. При виявленні подряпин, пошкоджене місце необхідно помити і добре висушити, після чого на нього наноситься шар захисної емалі.

Найчастіше пошкодження металочерепиці відбувається при її монтажі. Це може бути викликано непрофесіоналізмом працівників, неправильно підібраним інструментом або порушенням технології укладання. Перед початком покрівельних робіт варто уважно вивчити інструкцію по монтажу металочерепиці, яку надає її виробник. Це допоможе уникнути помилок при укладанні покрівельного матеріалу. Тут можна завантажити кращу інструкцію по монтажу металочерепиці з усіх, що ми бачили.
укладка металлочерепіци

Нередко через складні конфігурацій дахів металочерепицю доводиться розрізати. Для цього необхідно використовувати тільки ті інструменти, які дозволені виробником. Наприклад, прекрасно для цих цілей підійдуть ножиці по металу або будь-які інші спеціалізовані інструменти для різання металу. Для косого розрізу використовується ручна дискова електропила, яка володіє твердосплавними ріжучими елементами. Ні в якому разі не можна використовувати відрізні абразивні диски.

Після розрізання краю листів обов’язково обробляють антикорозійним складом і спеціальною фарбою. Вся металева стружка акуратно забирається, в іншому випадку це може привести до покриття її іржею і пошкодження поверхневого шару металочерепиці. Під час монтажу ходити по покрівельного матеріалу можна тільки у взутті з м’якою підошвою, щоб уникнути подряпин і пошкоджень. Якщо поверхня металочерепиці забруднилася, то видалити бруд можна водою з застосуванням м’якого миючого засобу.

Буває так, що при проведенні покрівельних робіт шар полімерного покриття пошкоджується. Це не завдасть величезної шкоди покрівлі, так як цинкове покриття захистить метал від корозії, а подряпини просто необхідно зафарбувати фарбою. Головне звернути увагу, чи не пропустили ви жодної подряпини.
перенесення листів металочерепиці Якщо покрівельні роботи почнуться не відразу, то необхідно потурбуватись про зберігання металочерепиці. Для правильного зберігання між листами металочерепиці кладуться дерев’яні рейки, а сам матеріал розташовують під нахилом, щоб дощова вода стікала, а не застоювалася на аркушах. Переносять металочерепицю акуратно, тримаючи її за краї. Найкраще це робити в рукавичках, тому що краї листа дуже гострі і можна порізати руки.
догляд потрібен для даху з металлочерепіциПосле укладання покрівлі, металочерепицю варто мити з періодичністю раз в п’ять – шість років. Для цього використовують спеціальні препарати, які призначені для очищення лакованих поверхонь. Взимку час від часу з даху необхідно зчищати сніг, використовуючи при цьому щітку, яку необхідно звернути в будь-якої м’який матеріал. Наступати на металочерепицю можна тільки в тих місцях, де вона кріпиться до обрешітки. Крім того, кожні пару-трійку років необхідно підтягувати спеціальні шурупи-саморізи, якими були закріплені листи.
При правильному монтажі металочерепиці та періодичному за нею догляді, ваша покрівля прослужить не один десяток років і буде дарувати вам тепло і затишок в домі. А різноманітність форм і забарвлень металочерепиці порадують око і додадуть будинку сучасний і витончений вид.

Який потрібен догляд за дахом з металочерепиці та інщі поради. Далі буде!

Металочерепиця Польща, Німеччина, Словаччина, Україна

Металочерепиця Рууккі

TOP